پر امتیازترین محصولات

تفریحات استانبول

تفریحات استانبول

استانبول شهری پر از هیجان و نشاط است. شب‌های زنده و روز‌های رویایی با آب و هوای مطبوع این شهر لذت سفر  به آن را چند برابر کرده. از جاذبه‌های تاریخی گرفته تا کنسرت‌های موسیقی از برترین هنرمندان جهان در این شهر برگزار می‌شود. تفریحات شبانه در استانبول کم نیستند و هر گردشگری را مجذوب خود می‌کنند.در ادامه بهترین تفریحات استانبول را به شما معرفی خواهیم کرد.

 کشتی سواری در تنگه بسفر استانبول

تنگه بوسفر

تنگه ای به نام بُسفُر یا بوسفور در کشور ترکیه و شهر استانبول وجود دارد که قاره ی آسیا را از اروپا جدا می کند، این تنگه از محبوب ترین مکان ها برای انجام تفریحات آبی در استانبول است، می توانید سوار بر انواع قایق ها شده و در مسیر تنگه حرکت کنید، طول این تنگه حدودا 30 کیلومتر است.

پیشنهاد می کنیم سوار شدن بر کشتی های کروز تنگه ی بسفر را از دست ندهید، از هر آژانس و هتلی می توانید بلیط این کشتی ها را تهیه نمایید و به سوی یکی از پر طرفدارترین تفریحات در استانبول رهسپار شوید.

وقتی سوار بر کشتی، تنگه بسفر را می پیمایید، چهره ای متفاوت از استانبول در مقابل چشمانتان نقش می بندد و خاطره ای فراموش نشدنی در ذهنتان می ماند.

 حمام ترکی شهر استانبول

حمام ترکی

یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین فعالیت ها در کشور ترکیه حمام کردن به سبک مردمان ترک است. در همه ی شهر های این کشور می توانید حمام های ترکی متنوعی را پیدا کنید. در استانبول هم حمام های ترکی زیادی وجود دارد.

شما با داخل شدن به حمام های ترکی می توانید نظافت را همراه با ماساژهای بسیار منحصر به فرد تجربه کنید.

حمام کردن به سبک ترکی چندین مرحله دارد و با آداب خاصی انجام می شود که قطعا نظیرش را در هیچ جای دنیا جز ترکیه نخواهید یافت.

مکان های تاریخی استانبول

استانبول یکی از شهر‌های زیبا و تاریخی ترکیه است که در گذشته به‌ عنوان پایتخت شرقی امپراطوری رم نیز به حساب می‌آمد و به‌ همین دلیل به‌ مدت ۲۰۰۰ سال مرکز گردهمایی‌های سیاسی بوده است. اما در عصر حاضر یکی از اصلی‌ترین دلایل گردشگران برای سفر به استانبول در بازدید از مکان‌های تاریخی خلاصه می‌شود. بازدید از آن‌ها را نباید در سفر خود به استانبول فراموش کنید.

کاخ توپکاپی

کاخ توپ کاپی استانبول

کاخ توپکاپی ( Topkapı Palace ) یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کاخ های استانبول و یادگاری از دوران عثمانی است که دیدنش را نباید از دست بدهید. به دستور سلطان محمد دوم، این کاخ در طی سال های 1466 تا 1478 و بر روی تپه ای کوچک و مشرف به تنگه بسفر بنا شد.

این مکان دیدنی به معنای واقعی یک کاخ تمام عیار است و دقیقا همان چیزی است که در رویاهایمان از کاخ تصور می کنیم، بازدید و قدم زدن در این کاخ منحصر به فرد را از دست ندهید.

 مسجد ایاصوفیه

مسجد ایا صوفیه

مسجد ایاصوفیه که امروز به موزه ای دیدنی بدل شده، این روزها به عنوان نمادی برای شهر استانبول و یا حتی ترکیه شناخته می شود و یکی دیگر از تفریحات استانبول به شمار می آید؛ ساختمانی عظیم که در ورای هر گوشه اش داستانی نهفته است.

ساختمان باشکوه ایا صوفیه به دلیل معماری نوآورانه خود در بخش خارجی و داخلی، اهمیت مذهبی، تاریخی و زیبایی فوق العاده‌ا‌ش بی‌شک چند قدمی از باقی بناها پیش‌تر است. ساختمان ایاصوفیه در سال ۵۳۷ توسط امپراتور بزرگ بیزانس، یوستینیانوس راه اندازی شده و به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار گرفت،

اما بعدتر و در سال ۱۴۵۳، زمانی که محمد فاتح، سلطان عثمانی استانبول را فتح کرد، ایاصوفیه نیز به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت امروز کاربری موزه دارد.

بازار تاریخی استانبول

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar) از آن دسته جاهایی است که هر چه بخواهید را می توانید بخرید ولی حتی اگر قصد خرید هم ندارید می توانید به آن بروید و از فضای پر جنب و جوش آن دیدن کرده و لذت ببرید.

در این بازار در حدود ۴ هزار مغازه ی مختلف وجود دارد که اگر یک وقتی هم هوس خرید کردید و یا چیزی نظرتان را جلب کرد می توانید خرید هم انجام دهید که البته خرید کردن در این بازار هم مهارت های خاص خود را می طلبد.

سایر بناهای تاریخی استانبول

درست است که باید در سفر به استانبول، کلیسای ایا صوفیه و کاخ توپکاپی را ببینید اما فراموش نکنید که بناهای تاریخی استانبول به این جا ختم نمی شوند. در استانبول کلیساها، موزه ها و کاخ های زیادی از دوره های مختلف تاریخی به خصوص عثمانی به یادگار مانده که می توانند به خوبی بُعد تاریخی و یا همه ی سفرتان را به خود اختصاص دهند. برخی از این جاذبه ها از این قرارند:

کاخ دلمه باغچه | Dolmabahçe Palace

برج گالاتا | Galata Tower

موزه باستان شناسی استانبول | Archaeology Museum

برج میدن | Maiden’s Tower

باسیلیکا سیسترن | Basilica Cistern ( سرداب تاریخی و دیدنی در زیر زمین )

مسجد سلیمانیه | Süleymaniye Mosque

کلیسا کورا | Chora Church

و…

مسجد تاریخی زِیرِک استانبول

مسجد زیرک استانبول

یکی از مساجد زیبا و دیدنی که بازدید از آن یکی از تفریحات رایگان استانبول است، مسجد زِیرِک (Zeyrek Mosque) است. علاوه بر معماری جالب و دیدنی این مسجد، تاریخچه ی این بنا هم در نوع خود جالب و شنیدنی است. قبل از این که ساختمان این مسجد تغییر کاربری دهد، صومعه ای بوده که متعلق به پانتون ها بوده است. در زمانی هم که صومعه بوده همین ساختمان ۲ کلیسای مختلف متعلق به ارتودوکس ها و یک کلیسای مذهبی بوده است.

در نهایت زمانی هم که عثمانی ها سرکار آمدند، این کلیسا سقوط کرد و از آن زمان به بعد به کاربری فعلیش تغییر پیدا کرد. مسجد زِیرِک یکی از ۲ بنای ساخته شده ی مذهبی و باستانی بیزانسی به جای مانده در استانبول است. امروزه حضور و بازدید از این مسجد کاملا رایگان است.

مسجد آبی استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول

یکی از نمادهایی که با آن معمولا شهر استانبول معرفی می شود، مسجد آبی است. رفتن به مسجد آبی استانبول و حضور در آن یکی از معروف ترین جاهایی است که در تفریحات رایگان استانبول می توانید به بازدید از آن بپردازید. ورودیه ی این مسجد کاملا رایگان است. مسجد آبی که در واقع نام اصلی آن سلطان احمد است به خاطر رنگ خاص کاشی های خود به این نام معروف شده است.

در اطراف مسجد آبی، ۳ مسجد دیدنی دیگر قرار گرفته اند که می توانید از آن ها دیدن نمایید. مسجدهای ایوب سلطان و سلیمانیه وروی رایگان دارند و مسجد موزه ی ایاصوفیه هزینه ی ورودی دارد.

بازدید از محله رنگارنگ بالات استانبول

محله رنگارنگ استانبول

بالات (Balat) یکی از محله های قدیمی و معروف استانبول است که به خاطر تمیزی و رنگارنگ بودنش خیلی معروف شده است. بازدید از این محله از این رو یکی از تفریحات رایگان استانبول است که حتی بازدید از ساختمان ها و جاذبه هایی که در آن قرار گرفته است برای همه رایگان است.این محله قبل از این که به یک مکان عمومی تبدیل شود، کاملا متعلق به خانواده های ارتدوکسی که در استانبول زندگی می کرده و از طبقه ی متوسط جامعه بودند، بوده است. از این رو جاذبه هایی مثل کلیسای سنت جورج، کلیسای سنت استفن و کالج ارتدوکس های یونانی فانار را در آن نیز می توانید ببینید.

قدم زدن در خیابان تکسیم

خیابان تکسیم استانبول

تکسیم یکی از معروف ترین و زیباترین خیابان های استانبول است که از غروب آفتاب به بعد حیات ویژه ای می گیرد. حیاتی که شهروندان و گردشگران استانبول به آن می دهند. شب ها؛ بوتیک ها، رستوران ها و کافه های این خیابان مملو از مشتریانی می شوند که آمده اند شب گردی کنند. زمستان و تابستان هم ندارد. این خیابان همیشه با مردمانی که در آن درحال قدم زدن هستند حیات پیدا می کند. در سفرتان به استانبول به شما پیشنهاد می کنیم یک شب در طول این خیابان پر رنگ و راز قدم بزنید و از غذاهای خیابانی آن نوش جان کنید.

مویقی زنده خیابانی

موسیقی زنده استانبول

در برخی از خیابان های استانبول مخصوصا منطقه های توریستی، خیلی از گروه های موسیقی خیابانی با امکانات مختلف در حال نواختن موسیقی هستند و دیگر برای خودشان یکی از تفریحات رایگان استانبول محسوب می شوند. البته اگر هم بخواهید می توانید به مقداری که از هنرشان لذت برده اید به آن ها پول بدهید ولی اگر هم این کار را نکنید، مشکلی پیش نخواهد آمد.